GPBUSD-M5-SELL

Układ dołków i szczytów potwierdzający trend spadkowy. Wejście po korekcie trendu. Tym razem nie ustawiam ciasnego SL, a podwoiłem jego wartość czyli w tym przypadku ustawiam na -30 pipsów.  Trochę zwiększam ryzyko, ale chciałbym też dać się rynkowi rozwinąć i tym samym zamierzam później przesunąć SL na poziom BE. Zobaczymy jaki efekt osiągnę dzięki takiemu zabiegowi…
Transakcja idzie we właściwym kierunku, na poziomie +15 pipsów rozpatrywałem jej zamknięcie, ale jak wspomniałem dam się rynkowi rozwinąć, a poza tym zysk byłby niewspółmierny do zakładanej straty, a to już trochę trąci kolejnym złamaniem podstawowych zasad. Czekam zatem cierpliwie, szczególnie, że właśnie rozpoczęła się sesja europejska i mam nadzieję, że przyniesie potwierdzenie zakładanego kierunku.
Generalnie nie lubię i staram się nie inwestować podczas otwierania sesji europejskiej czy amerykańskiej. Tym razem jednak stało się inaczej bo po prostu setup wyglądał bardzo zachęcająco. Na razie rynek stoi w miejscu i oby ruszył w dół.
Zostawiam na chwilę komputer i idę odetchnąć, za godzinę ważne wydażenie w kalendarzu z GPB w roli głównej więc trzeba będzie się przyjrzeć temu zleceniu bardzo uważnie i zadecydować co dalej.
Po 1,5 godziny rynek dość zdecydowanie poszedł w dół osiągając barierę +30 pipsów, co bardzo cieszy, SL przesunięty poniżej BE, a mianowicie na +5 pipsów, i tak na razie zostanie, bo za 15 minut ważne wydarzenie, spróbuje więc dodatkowo Scalpingu na tej parze, może uda się zarobić coć na szybko.  No i udało się zarobić na Scalpingu 2 pipsy, ale to nie koniec dobrych wieści. Rynek poszybował po wydarzeniu mocno w dół i właśnie zabezpieczyłem SL na poziomie +90 pipsów, czyli raczej już na tej transakcji nie stracę.  Byki ostro zaczynają walczyć z niedźwiedziami, wygląda na to że nastąpi korekta. Fajnie ogląda się takie zmagania mając zabezpieczony zysk, teraz może być tylko lepiej, jeśli byki odpuszczą może uda się wycisnąć coś więcej z tej transakcji.
Korekta zatrzymała się o 4 pipsy od mojego SL, jest pin Bar, więc jest i nadzieja że jednak rynek pójdzie niżej …, jednak nie, byki chwilowo zwyciężyły i kończę z wynikiem +90 pipsów. Super, to o 30 więcej niż zakładałem. Chyba sobie trochę odpocznę i wrócę przed monitor dopiero podczas sesji nowojorskiej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dziennik tradera. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s